#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Spotkania informacyjne "Fundusze Europejskie na podnoszenie kwalifikacji"

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie podkarpackim zaprasza na cztery bezpłatne spotkania informacyjne pn. „Fundusze Europejskie na podnoszenie kwalifikacji”.

Spotkania odbędą się 15 maja 2024 r. w czterech lokalizacjach, tj. RzeszówSanokPrzemyśl i Mielec.

Spotkania informacyjne skierowane są do osób powyżej 18 roku życia, które są zainteresowane z własnej inicjatywy zdobyciem, uzupełnieniem lub podniesieniem swoich kompetencji, ale także do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz pracodawców nie będących przedsiębiorcami, posiadających swoją siedzibę, oddział lub miejsce wykonywania działalności gospodarczej na obszarze woj. podkarpackiego oraz pracowników tych podmiotów.

Rejestracja na spotkania odbywa się poprzez wypełnienie wybranego formularza zgłoszeniowego, który znajduje się poniżej. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Rejestracja na spotkania:

W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach min. 3 dni przed spotkaniem. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz sprawną obsługę spotkania.

Szczegółowe agendy spotkań, lokalizacja oraz kontakt do organizatorów znajdują się w załącznikach.

Wydarzenia organizowane są w ramach obchodów 20-lecia Polski w Unii Europejskiej.

 

AKTUALNE DOKUMENTY DO POBRANIA

ZAKOŃCZENIE REKRUTACJI II TURY NABORU

Szanowni Państwo

Informujemy, że dnia 03.04.2024 r.  rekrutacja do projektu „Z nami podniesiesz swoje kwalifikacje” została zamknięta o godz. 17.30.

Dziękujemy za zainteresowanie

II tura naboru do projektu pt. „Z nami podniesiesz swoje kwalifikacje”

Zapraszamy do wzięcia udziału w II turze naboru do projektu pt. „Z nami podniesiesz swoje kwalifikacje”

Nabór dokumentów rekrutacyjnych prowadzony będzie przez co najmniej 2 dni w okresie od 02.04.2024 r. do 03.04.2024 r.

Maksymalnie 270 osób zostanie zakwalifikowanych do Projektu.

Informacja o zamknięciu rekrutacji zostanie opublikowana na stronie internetowej Projektu: spdm.przemyska.pl, a dokumenty rekrutacyjne, które wpłyną po zamknięciu rekrutacji nie będą rozpatrywane (zostaną odesłane na adres wskazany w Formularzu rekrutacyjnym).

Bezpłatne webinarium

Bezpłatne webinarium „Dofinansowanie na kursy, szkolenia i studia podyplomowe z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia – subregion bieszczadzki”

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Przemyślu zaprasza na bezpłatne webinarium nt. „Dofinansowanie na kursy, szkolenia i studia podyplomowe z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia – subregion bieszczadzki”.

Webinarium odbędzie się 1 marca 2024 r., od godziny 10:00 do 11:00 za pośrednictwem platformy ClickMeeting. 

Rejestracja na webinarium odbywa się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

W przypadku nie otrzymania wiadomości z potwierdzeniem rejestracji prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 798 771 080, 798 771 524.

W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach min. 3 dni przed spotkaniem. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy, oraz sprawną obsługę webinarium.

Webinarium skierowane jest do osób powyżej 18 roku życia, które są zainteresowane z własnej inicjatywy zdobyciem, uzupełnieniem lub podniesieniem swoich kompetencji, osób które zamieszkują (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego K.C.), pracują lub pobierają naukę na terenie powiatów subregionu bieszczadzkiego (SB) tj.: bieszczadzkiego, brzozowskiego, leskiego, oraz sanockiego.

Program webinarium:

  1. Rozpoczęcie webinarium i powitanie uczestników.
  2. Przedstawienie oferty Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w Województwie Podkarpackim.
  3. Wstęp do Działania FEPK.07.14 Wsparcie osób dorosłych w zdobywaniu i uzupełnianiu kwalifikacji.
  4. Szczegółowe omówienie projektu „Z nami podniesiesz swoje kwalifikacje” Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży (cel, grupa docelowa, formy wsparcia, proces aplikowania, nabór wniosków, formularz rekrutacyjny).

W webinarium weźmie udział:

  • Przedstawiciel Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży realizującego projekt „Z nami podniesiesz swoje kwalifikacje”.

Po webinarium będzie możliwość zadawania pytań.

Szczegółowe informacje dotyczące webinarium znajdą Państwo pod linkiem: „Dofinansowanie na kursy, szkolenia i studia podyplomowe z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia – subregion bieszczadzki”

 Organizator webinarium:

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Przemyślu  
ul. Kościuszki 2, 37-700 Przemyśl 
tel.: 798 771 080, 798 771 524
e-mail pife.przemysl@podkarpackie.pl

W załączniku klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Klauzula informacyjna RODO

OGŁOSZENIE o unieważnieniu I naboru w projekcie
 „Z nami podniesiesz swoje kwalifikacje”

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży informuje, że w dniu 14.02.2024 – I nabór dokumentów rekrutacyjnych  do projektu pt. Z nami podniesiesz swoje kwalifikacje” został unieważniony z przyczyn technicznych – awarii skrzynki e-mail za pomocą której spływały formularze rekrutacyjne.

ZAKOŃCZENIE REKRUTACJI I TURY NABORU

Szanowni Państwo

Informujemy, że w związku z wpłynięciem 405 formularzy rekrutacyjnych do projektu „Z nami podniesiesz swoje kwalifikacje” w dniu dzisiejszym tj. 12.02.2024 r.  rekrutacja do projektu została zamknięta o godz. 10.59.

Dziękujemy za zainteresowanie

EKOLOGICZNE ODRODZENIE

W dniach 16-25.2023 Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży realizowało projekt

Projekt „Ekologiczne odrodzenie” który obejmował 1 spotkanie dla 40 młodych ludzi, tj: 20 osób z Polski (w tym 2 mentorów) i 20 osób z Ukrainy (w tym 2 mentorów). Głównym celem projektu była aktywizacja młodych ludzi w lokalnych społecznościach do wspólnej dyskusji na temat środowiskowych konsekwencji wojny na Ukrainie i możliwości odbudowy ekologicznej. Projekt obejmował wiele działań na świeżym powietrzu (pogadanki na temat ochrony środowiska, lekcje fotografii przyrodniczej, kursy mistrzowskie w zakresie ochrony środowiska, kampanię „Jabłko za baterię”, wizyty w elektrowniach i innych miejscach mających wpływ na środowisko. Na zakończenie projektu odbył się kiermasz ekologiczny, na którym uczestnicy sprzedawali własnoręcznie wykonane produkty (torby ekologiczne, zdobione podstawki pod kubki). Dochód ze sprzedaży został wysłany na Ukrainę, do obwodu charkowskiego, do stacji biologicznej, w której pracuje urządzenie do przewidywania nadejścia wiosny – świstak Timka. W wyniku okupacji stacja została częściowo zniszczona i wymaga odbudowy. Zapoznanie młodych ludzi z problemem form ochrony przyrody w miejscu ich zamieszkania wpłynęło na ich stosunek do środowiska naturalnego. Również stworzono film z działań projektowych.

Projekt dofinansowany w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki

Skip to content